KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14003252
nr 1400 3252
Jon Loman
(1885-1937), Sverige
Oljemålning, Vinterlandskap. Signerad, daterad 1924. Olja på duk, 77x88 cm, oramad
Kondition: slitage, skador
Jon Loman, svensk bildkonstnär född 1885, död 1937 .
Utrop:
600 kr
måndag 31 maj 2021
kl 20:58:44